Masaże i terapie manualne

Agnieszka Brzezińska

 Tel. +48 503 096 439

             

 

Agnieszka Brzezińska Masaże i terapie manualne

MASAŻ

Masaż to jedna z najstarszych sztuk medycznych stosowanych już 5000 lat p.n.e.

Fenomen masażu polega na jego wszechstronnym działaniu - wspomaga organizm w leczeniu różnych chorób, uzupełnia a niekiedy zastępuje leczenie farmakologiczne czy nawet chirurgiczne.

Masaż zwiększa odporność organizmu, reguluje krążenie, podnosi gotowość do wysiłków fizycznych, ale również neutralizuje stres, zmniejsza napięcia psychiczne, wprowadza równowagę fizjologiczną.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to zespół działań manualnych, które w sposób mechaniczny działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, więzadła, torebki stawowe a także na układ krążenia, układ nerwowy i wewnątrzwydzielniczy.

Kliknij mnie

 

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy jest jedną z podstawowych metod fizjoterapeutycznych wykorzystywanych w rehabilitacji leczniczej, opiera się na masażu klasycznym.

 

 

Kliknij mnie

 

 

Masaż kontralateralny

Masaż stosuje się przy schorzeniach związanych z unieruchomieniem chorego (np. opatrunek gipsowy, oparzenia, stany zapalne), wykonuje się go bardzo intensywnie na zdrowej kończynie na granicy bólu w celu wywołania zwiększonego przepływu krwi i bodźców nerwowych na stronie przeciwnej w około 30%.

 

 

 

Kliknij mnie

 

 

Masaż izometryczny

Masaż ma zastosowanie w schorzeniach związanych z długotrwałym unieruchomieniem (np. opatrunek gipsowy) w celu szybkiego przyrostu masy i siły mięśniowej. o w zasadniczej fazie masażu.

 

 

 

Kliknij mnie

 

 

Masaż sportowy

Masaż sportowy przeznaczony głównie dla sportowców, ale również dla osób aktywnych fizycznie. Opiera se na masażu klasycznym leczniczym, ale wykonuje się go silniej i energiczniej skupiając się w dużej mierze na rozcieraniu, ugniataniu i wyciskaniu.

 

 

 

Kliknij mnie

 

 

Drenaż limfatyczny

Manualny drenaż limfatyczny jest jedną z metod leczenia fizykalnego prowadzącego do udrożnienia i usprawnienia krążenia limfy w naczyniach limfatycznych zapobiegając zastojom i obrzękom zapalnym.

 

Masaż antycellulitowy z użyciem bańki chińskiej.

Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej występującej razem z obrzękowo włóknistymi zmianami tkanki podskórnej objawiającej się bruzdami, zgrubieniami, gąbczastym wyglądem skóry.

 

Masaż relaksacyjny.

Masaż relaksacyjny jest połączeniem masażu klasycznego i energetyzującego, wykonywany z dużym wyczuciem i spokojem uwzględnia indywidualne odczucia i potrzeby masowanego.

 

 

 

 

Kliknij mnie

 

      Masaże i terapie manualne

     Agnieszka Brzezińska

    Tel. +48 503 096 439

           info@masazeiterapiemanualne.pl             

masazeiterapiemanualne@gmail.com